27. - 29. 10. Obřad potní chýše (Radovesnice II)

11.10.2017 15:22

Drazí přátelé,

srdečně vas zveme na obřad potní chýše náležející k tradici Černonožců Kainai a Tanci slunce Path of the Buffalo, který povede Rishi - Sej Kim Mej Pita, o víkendu 27.-29.10.

Začátek: pátek 27.10. v 19 hod.
Konec: neděle 29.10. ca 12 hod.

Místo: Radovesnice II (u Rishiho doma)

Přijďte se společně očistit, pomodlit, uzdravit, pokouřit z posvátné dýmky a pojíst z dobrot, které dáme všichni dohromady. V potní chýši očišťujeme fyzické, emocionální, mentální a duchovní tělo a využíváme k tomu podporu linie našich předků.

Obřad potní chýše začíná v pátek večer učením a zpíváním posvátných písní, které se při něm zpívají a jsou zároveň modlitbami. Jejich znalost nás vede k většímu propojení s tímto obřadem, s jeho atmosférou a snazšímu sestoupení z hlavy do srdce, zároveň tak má obřad větší sílu a více si to užijeme. Čím více je známe a nemusíme o nich přemýšlet, tím snáze to jde do srdce a ze srdce.
V neděli dopoledne zakončíme obřad vzájemným sdílením. Když společně sdílíme, jaké prožitky, vize, příběhy zažíváme během obřadu, je slyšet i vidět, jak je důležité toto sdílet a podporovat, obohacovat se tak navzájem.

Prosím pamatujte, že obřad začíná již 4 dny před samotným začátkem potní chýše, kdy se tedy již můžete modlit za své záměry a léčení. Je důležité minimálně 4 dny před obřadem nepít alkohol a nebrat žádné omamné látky, drogy a podobně. V den obřadu je dobré začít půstem anebo maximálně lehounkou snídaní.
 

Čas:

Začneme v pátek v 19:00 učením a zpíváním písní a budeme pokračovat v sobotu ráno přípravou ohně, zakrytím chýšky a vším, co bude třeba. Zhruba v 10 hodin dopoledne pak začne obřad uvítacím kruhem. Kdo může dorazit až v sobotu, přijeďte ideálně kolem 8:30 pro pomoc s přípravou. Závěrečný kruh sdílení po obřadu vytvoříme v neděli dopoledne. Na přespání si vezměte spacák a karimatku. Můžete přespat v domě nebo romantici na seníku :)

Ženy, u kterých probíhá jejich pravidelný očistný cyklus nebo jsou už dva dny před ním, se nemohou obřadu zúčastnit.
 

Co s sebou:

starší ručník do potní chýše
oblečení do potní chýše (ženy dlouhé šaty/sukně a dlouhý rukáv, muži šortky/kraťasy/bermudy)
vodu na pití během obřadu
nazouváky
župan nebo deka (dle počasí)
příspěvek za obřad
drobný dárek pro lidi, co se o chýši a oheň starají (např. dýmkový tabák, vykuřovadla, čokoláda, cokoliv dobrého a zdravého)
jídlo na společnou večerní hostinu
spacák, karimatku na přespání
páteční večeře a nedělní snídaně
 

Místo konání:

Radovesnice II č.p. 184 (u Kolína): https://goo.gl/maps/d3QvNUfHTMm
Možno přijet autobusem do Radovesnic II, nejbližší vlak je v Týnci nad Labem. Automobilisté parkujte v ulici pouze na naší straně domu.
Prosíme projevte úctu k obřadu tím, že přijedete včas a po zakončení obřadu zanecháme místo v lepším stavu, než jsme ho našli.

Pokud někdo přemýšlíte, jak se do Radovesnice II dostat a nemáte třeba auto, můžete zkusit využít ikonku Spolujízda na akce - tabulka spolujízdy - na našich webovkách vpravo. Prosím tímto také ty, kteří mají případně volné místo v autě, aby je ve fóru nabídli, šetříte přírodu a možná i peníze :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FxuflFlWl4_BZm1cVTOuZWpCrBt-3S9L2ETm_OQippE/edit

Příspěvek za obřad:

Příspěvek za obřad je dobrovolný s nastavenou minimální částkou 500 Kč. Tato částka pokrývá pouze materiální náklady na provoz potní chýše. Jestliže je pro někoho finančně obtížné minimální částku zaplatit, ať nás kontaktuje!


Pokud se chcete přihlásit nebo se na cokoli poptat, dejte, prosím, vědět na tomto emailu: cestabizona@seznam.cz

Rishi